درباره آتیش

فست فود آتیش در سال ۱۳۸۴ در تهران و در منطقه ی پاسداران افتتاح شد ، این فست فود دارای دستگاههای مکانیزه جهت پخت و سوخاری کردن و آماده سازی می باشد که برای اولین بار در ایران استفاده شد . نگاه خلاقانه به طعم و نوع ارائه غذا از ابتدا مورد توجه پدیدآورندگان این برند بود .تغییر در شکل ارائه ی پیتزا به صورت مربع و پیترا پنجره ای ، یکی دیگر از نوآوری هایی بود که در شهرت بیشتر آن تاثیرگذار شد.

پیتزا آتیش برای سلیقه و سلامت مشتری ایرانی ارزش بسیاری قائل است و برای خدمت رسانی با کیفیت به مشتریان خود، هیچ حد و مرزی ندارد. هدف ما همراهی شما در شادی هایتان با ارائه غذای سالمی است که با مواد اولیه ی با کیفیت و فرآیند آماده سازی و پخت تحت کنترل فراهم می گردد.

 منوی فست فود آتیش همواره با تنوع بالا و نوآوری فصلی مورد توجه مشتریان قرار داشته است. پیتزا‌های آمریکایی و پیتزاهای ایتالیایی، انواع سالاد و ساندویچ های آتیش همواره طرفداران ویژه ای دارند.

توجه به تازگی مواد اولیه و بهداشت محیط آشپزخانه جزو مهمترین اصول فست فود آتیش است. بطوریکه مدیر این رستوران به صورت پیوسته و مداوم در به روزرسانی خود با استانداردهای کیفیتی روز دنیا در این زمینه ها تلاش می کند. به خاطر همین می توانید مطمئن باشید تمامی غذاهای ارائه شده در این رستوران صد در صد سالم است.